Prowadzący: dr n. med. Marta Maciak

Miejsce: Kraków, klinika Alfa Dental & Beauty


Opis kursu:

Lasery znajdują zastosowanie w każdej dziedzinie stomatologii i stają się codziennością w wielu praktykach stomatologicznych.

Kurs Lasery dla opornych to unikalne vademecum, które wprowadza lekarzy zainteresowanych nowoczesnym, skutecznym i przewidywalnym leczeniem w świat technologii laserowych, dając możliwość zdobycia praktycznej wiedzy i wykorzystania jej już następnego dnia w celu zapewnienia najwyższego standardu usług dla pacjentów.

Głównym celem spotkania jest zapoznanie z możliwościami różnych rodzajów laserów, wdrożenie nowych zastosowań, poszerzenie wiedzy teoretycznej i podniesienie poziomu umiejętności praktycznych. 

Szkolenie podstawowe uwzględnia najnowsze sposoby i możliwości zminimalizowania wystąpienia powikłań związanych z użyciem laserów oraz wprowadza uczestników w świat stomatologii laserowej od podstaw.

Część warsztatowa pozwala na utrwalenie zdobytej wiedzy teoretycznej dzięki ćwiczeniom praktycznym na modelach zwierzęcych. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są z użyciem laserów diodowych oraz erbowych, by dać pełny obraz możliwości współczesnej stomatologii laserowej.

Program kursu:

9.00 – 10.00 Podstawy fizyki laserowej i zasady bezpieczeństwa pracy z laserem

10.00 – 10.45 Interakcje lasera diodowego i erbowego z tkankami

10.45 – 11.00 Przerwa kawowa

11.00 – 14.00 Zastosowanie lasera diodowego i erbowego w różnych procedurach w stomatologii zachowawczej, endodncji, periodontologii, chirurgii (protokoły podstawowe)

14.00 – 15.00 Przerwa obiadowa

15.00 – 18.00 część praktyczna

18.00 Zakończenie kursu i rozdanie certyfikatów


Czas trwania: 1 dzień

Liczba uczestników: maks. 8 osób

Cena: 2500 zł 
        

Zasady rezygnacji:

W przypadku rezygnacji zgłoszonej do miesiąca przed terminem kursu zwracamy opłatę w pełnej wysokości minus 200 zł + vat, po tym terminie rezygnacje nie będą przyjmowane.
Faktury vat są wystawiane automatycznie po dokonaniu płatności on-line.