Pascal Magne
PASCAL MAGNE w Polsce
Dwudniowa Sesja 25-26 marca 2022
Sopot, Hotel Sheraton
N O W E T E M A T Y - P O R A Z P I E R W S Z Y W P O L S C E
Dzień pierwszy - Piątek 25 marca 2022, w godzinach 9:00-18:30
ESTETYCZNE UZUPEŁNIENIA ADHEZYJNE W ODCINKU PRZEDNIM - AKTUALIZACJA WIEDZY
Ta intensywna, obfitująca w interesujące wykłady dwudniowa sesja to doskonała okazja do odświeżenia wiedzy i udoskonalenia umiejętności praktycznych z zakresu estetycznej odbudowy zębów przednich metodą pośrednią (licówki ceramiczne) oraz bezpośrednią z użyciem materiałów kompozytowych. Mimo, iż adhezyjne rekonstrukcje ceramiczne uważane są aktualnie za rozwiązanie idealne pod względem biologicznym, funkcjonalnym, mechanicznym i estetycznym, to paleta ultrakonserwatywnych materiałów i metod odbudowy uszkodzonych zębów przednich stale się powiększa. Ta różnorodność ma jednak pewną wadę. Stawia ona stomatologa przed niezwykle trudnym wyzwaniem, jakim jest dobór terapii i środka odpowiedniego do danej sytuacji klinicznej. Z drugiej strony, szeroka gama możliwości terapeutycznych umożliwia wybór metody i materiałów, których zastosowanie w danej sytuacji klinicznej pozwoli zachować maksymalną ilość zdrowych tkanek zęba i odbudować go zgodnie z zasadami biomimetyki - podejście takie nazywane jest Bio-emulationTM. Przy wyborze metody rekonstrukcji tkanek zęba w pierwszej kolejności rozważyć należy te najprostsze, jak infiltracja preparatami chemicznymi czy bezpośrednia odbudowa kompozytowa, a dopiero w przypadku braku możliwości ich zastosowania przejść do terapii bardziej inwazyjnych (jak np. licówki ceramiczne).
Cele szkolenia:
1.Przedstawienie aktualnych danych naukowych dotyczących zachowawczych (bez użycia wkładu koronowo-korzeniowego i korony) metod rekonstrukcji tkanek zęba
2. Podstawy biomimetycznej stomatologii odtwórczej
3.Przegląd ultrakonserwatywnych metod odbudowy zębów
4.Bezpośrednia odbudowa kompozytowa - Kilka prostych procedur wpływających na estetykę i trwałość rekonstrukcji
5.Nowoczesne, semi-bezpośrednie kompozytowe rekonstrukcje zębów przednich z użyciem technologii CAD/CAM
6.Klucz do sukcesu ceramicznej odbudowy pośredniej (waxup, mockup, opracowanie, cementowanie).
Dzień drugi - Sobota 26 marca 2022, w godzinach 9:00-18:30
OBIEKTYWNE I SUBIEKTYWNE KRYTERIA ESTETYKI UŚMIECHU: Od listy kontrolnej do harmonijnego wyglądu.
Sposób postrzegania uśmiechu drugiej osoby zależy od wielu czynników, zarówno obiektywnych jak i subiektywnych. Uczestnikom szkolenia zaprezentowana zostanie wstępna lista kryteriów oceny estetyki. Celem kursu jest zrozumienie, iż piękno i urok to nie suma wartości matematycznych. Nie istnieje uniwersalny przepis na idealny uśmiech, a to, w jaki sposób go postrzegamy, jest sumą wielu elementów składowych, które - jeśli ze sobą harmonizują - wywołują pozytywne emocje w odbiorcy.
Cele szkolenia:
1.Poznanie i zdobycie zdolności rozpoznania 14 czynników wpływających na obiektywną ocenę uśmiechu.
2.Rozpoznanie czynników subiektywnie wpływających na ocenę estetyczną uśmiechu - koncepcja "zbalansowanego uśmiechu"
3.Jak przy użyciu prostych procedur klinicznych stworzyć obraz spełniający kryteria estetycznego uśmiechu.