AKUPUNKTURA DYSTALNA w leczeniu okluzji

Akupunktura w stomatologii 

  

Co sądzisz o akupunkturze? Zapewne kojarzy ci się z medytowaniem, medycyną energetyczna i równoważeniem meridian. 

Nie przejmuj się, nie tylko Tobie :)  

Akupunktura to skuteczne narzędzie które pozwoli ci zredukować  ból i rozluźnić wybrane partie mięśniowe  w przeciągu 10 sekund!  

Co więcej zabieg stomatologiczny i akupunkturowy mogą odbywać się jednocześnie. Pacjent jest bardziej zrelaksowany, wybrane partie mięśniowe aparatu żucia rozluźnione, a ból podczas zabiegu zredukowany. Skąd to wiemy? Aplikujemy około 20 tysięcy igieł miesięcznie. Skuteczność naszych zabiegów wynosi 85-90%. 

Zakres szkolenia:  

1. BHP i bezpieczna aplikacja igieł akupunkturowych 

2. E.C.I.W.O... czyli dlaczego mięśnie twarzy są połączone z mięśniami dłoni i stopy? 

3. Mechanizmy neurologiczne występujące podczas procesu akupunktury dystalnej.  

4. Korelacje anatomiczne wybranych obszarów ciała  

5. Obrazowanie w podczerwieni jako narzędzie do monitorowania zmian mikrokrążenia podczas zabiegu.  

6. Najskuteczniejsze obszary do stymulowania. 


Zapraszamy do udziału w warsztacie praktycznym prowadzonym przez  dr Mahmouda Manssour i Michała Urgacza  - "Akupunktura-stymulacja dystalna w zmniejszaniu tonusu mięśniowego aparatu żucia” przed międzynarodową konferencją "DNI OKLUZJI II" w dniach 8-9.05.2021 r. w hotelu Sheraton w Sopocie.

https://www.orbidenti.com/events-preview/4038


lek. med. Mahmoud Manssour  

Ortopeda, Traumatolog, Akupunkturzysta 

“Mój Nauczyciel, Dr Richard Tan zawsze powtarzał:  “Najlepsza metoda akupunktury to ta… która działa!”. Od 27 lat zawodowo zajmuje się leczeniem bólu. Wykonałem już  około  4.600 operacji z zakresu traumatologii i ortopedii oraz ponad  17.000 zabiegów akupunktury. Zdobyte doświadczenie jako lekarz i akupunkturzysta, pozwoliło mi zrozumieć jedną ważną rzecz. Jeżeli chcesz być dobry w tym co robisz, musisz wykonać tysiące zabiegów. Aby wykonywać tysiące zabiegów, potrzebujesz metod które będą skuteczne i szybkie w działaniu.” 


Tech. Michał Urgacz 

Certyfikowany Technik Termografii Medycznej, Akupunkturzysta 

“W swojej praktyce łącze liczącą tysiące lat akupunkturę z jedną z najnowszych metod obrazowania bólu, jaką jest termografia medyczna. Obrazowanie zmian termicznych zachodzących w obszarze dolegliwości, podczas zabiegu akupunktury  dostarcza informacji o intensywności reakcji organizmu oraz skuteczności samego zabiegu. Mając takie informacje, widzimy więcej i nakłuwamy bardziej precyzyjnie. Nie ma tu miejsca na pomyłkę. Jeżeli metoda nakłuwania jest poprawna, wywoła efekt w ciele pacjenta w przeciągu kilku sekund”