Dr Gluckman to uznany na świecie stomatolog, implantolog, autor i wykładowca działający w branży od blisko trzech dekad.
Po ukończeniu studiów stomatologicznych na Uniwersytecie Witwatersrand w 1990, pracował kilka lat w zawodzie, a następnie podjął czteroletnie studia z zakresu medycyny jamy ustnej i chorób ozębnej na Uniwersytecie w Stellenbosch, które ukończył z wyróżnieniem (Cum Laude).
Zawsze chętny, aby wpływać na branżę stomatologiczną i pomagać innym w szerzeniu wiedzy, dr Gluckman aktywnie przyczynił się do rozwoju podyplomowego programu w dziedzinie implantologii prowadzonego przez Uniwersytet w Stellenbosch oraz Uniwersytet Western Cape.
Dr Gluckman nie należy do osób, które spoczywałyby na laurach, dlatego napisał pracę doktorską zatytułowaną „Zabieg częściowej ekstrakcji: Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”, za którą otrzymał najwyższą pochwałę Summa Cum Laude. Jego promotorką była profesor Katalin Nagy z węgierskiego Uniwersytetu Segedyńskiego.
Pasja implantologią i wspieranie talentów wśród stomatologów na  świecie 
Dr Gluckman na co dzień prowadzi własną praktykę w Cape Town, co nie przeszkadza mu być współzałożycielem i dyrektorem Akademii Implantologii i Estetyki. Jak dotąd, to jedyny w swym rodzaju prywatny obiekt oferujący szkolenie podyplomowe. Przez ostatnie 15 lat, Akademia rozwinęła się, aby stać się uznaną w świecie instytucją oferującą różnorodne kursy stomatologiczne. Ponadto, Akademia została uznana jako akredytowana placówka szkoleniowa przez Dentalxp za zapewnienie możliwości odbycia stażu online. Dr Gluckman jest również jednym z wykładowców Akademii.
Dr Gluckman specjalizuje się w jednoczasowym wszczepianiu implantów/natychmiastowym obciążeniu, estetyce tkanek miękkich oraz chirurgii plastycznej przyzębia. Interesuje się również augmentacją kości autogennej, w szczególności możliwością pobrania kości z podniebienia (nowa technika opublikowana przez dr. Gluckman w 2015), a także trójwymiarową augmentacją kości.
Ponadto, jest ekspertem i uznanym liderem w dziedzinie częściowej ekstrakcji zęba, w tym  technik Socket Shield i Pontic Shield (opracowanych i opublikowanych przez niego w 2016) oraz techniki Submerged Root(temat, za który otrzymał tytuł doktora).
Inne godne uwagi osiągnięcia w jego karierze zawodowej:
•      -  Dyplomata Międzynarodowego Kongresu Implantologów Stomatologicznych 
•      -  Były autor kolumny poświęconej implantologii dla czasopisma SouthAfrican Dental Journal
•      -  Były Prezes Południowoafrykańskiego Stowarzyszenia Implantologów Stomatologicznych 
•      -  Członek Zarządu Południowoafrykańskiego Stowarzyszenia Osseointegracji
•      -  Były Sekretarz Południowoafrykańskiego Stowarzyszenia Periodontologii
•      -  Członek Uczelni Medycznej i Stomatologicznej w Południowej Afryce 
•      -  Ekspert pracujący dla międzynarodowej witryny edukacyjnej DentalXp
•      -  Członek rady naukowej DentalXp 
Zespoły redakcyjne:
- Członek zespołu redakcyjnego South African Dental Journal
- Członek zespołu redakcyjnego Indian Journal of Prosthodontics
- Członek zespołu redakcyjnego Journal of Esthetic and Restorative Dentistry
- Członek zespołu redakcyjnego Fogorvoski Szemle (węgierskiego czasopisma poświęconego stomatologii)
- Członek organu doradczego Compendium (od 1 stycznia 2022)
- Członek zespołu redakcyjnego The International Journal of Esthetic Dentistry (od 1 stycznia 2022)